Nevera počas pandémie

Myslíte si, že pandémia ovplyvnila rozvodovosť, a zvýšila tak potrebu služieb sledovania za účelom rozvodu? 

Nepoznáme síce presné štatistiky rozvodovosti, z našej skúsenosti však vieme potvrdiť zvýšený záujem o naše služby a cenové ponuky. Aj napriek zníženej mobilite a obmedzeniam pohybu je veľa možností zoznamovania sa na internete a online schôdzok. Zároveň partneri museli za posledný rok tráviť spolu oveľa viac času ako predtým, a to prispelo k objaveniu skrytých problémov vo vzťahoch. Rozšírili sa tajné stretnutia v prírode, zahraničné dovolenky, oveľa častejšie sa využívajú navonok uzavreté objekty a prenajaté byty. Celkovo môžeme zhodnotiť, že nevera je stále veľmi častým dôvodom rozchodov a rozvodov. Obávam sa, že dôsledky pandémie sa budú prejavovať dlhodobo. Dalo by sa povedať že vzniká nový pojem: „Covidonevera“ 

Je podľa vás najčastejším dôvodom rozvodov práve nevera vo vzťahu? 

S určitosťou by na túto otázku vedeli odpovedať právnici, sociológovia a psychológovia, avšak ako súkromný detektív môžem povedať, že nevera je silným impulzom k rozchodu. Niekedy je to len špička ľadovca, ktorý sa postupne nabalil rôznymi partnerskými nezhodami. Našim cieľom však nie je podporiť rozchody, práve naopak. Snažíme sa priniesť objektívne, faktami podložené informácie, s ktorými klient naloží podľa vlastného uváženia. Zvyčajne sa o pokračovanie príbehu ďalej nezaujímame, nemôžeme si dovoliť byť akokoľvek citovo zúčastnení. Ak sa klient po čase vráti a dopovie nám detaily, väčšinou je to preto, že chce pokračovať v pátraní.  

Zažili ste prípad, v ktorom klient aj napriek dôkazom nechcel uveriť výsledkom sledovania? Ako v takom prípade postupovať? 

Stalo sa nám, že odhalenia klienta natoľko šokovali, že bolo preňho ťažké zmieriť sa s výsledkom. Naše sledovanie je však vždy podložené nezvratnými dôkazmi a faktami. Je zaujímavé pozorovať ako ďaleko dokážu neverníci zájsť. Sú čoraz viac kreatívni, originálni a naozaj presvedčiví pri popieraní svojich hriechov, a podvádzaní sú často až neuveriteľne naivní a zaslepení. Pri niektorých klientoch by sa dalo tvrdiť, že veria viac svojmu partnerovi ako vlastným očiam a utápajú sa v partnerových klamstvách. My sa im snažíme oči otvoriť, ich konanie však neovplyvňujeme.  

Do manželských sporov sú často zapletené aj deti, máte odporúčanie, ako sa tomu vyhnúť? 

Je naozaj smutné, keď partneri riešia svoje konflikty cez bezbranné deti. Takéto správanie sa snažíme obmedziť aj u klienta. Často je to však strata zdravého úsudku a nadhľadu, ktorá ich vedie k zvláštnemu správaniu. Klienti si myslia, že chcú pre svoje dieťa to najlepšie, brániť mu však v stretávaní sa s druhým rodičom spôsobuje pravý opak – dieťa je nešťastné. Mám overené, že je oveľa lepšie aby partnerovi ponúkli ešte viac priestoru a starostlivosti o dieťa ako si sám vyžaduje. Len tak pochopí, že starostlivosť o dieťa nie je niečo, čo by si dvaja mali navzájom závidieť. Dieťa si vyžaduje veľa energie a pozornosti, a práve rovnaká starostlivosť dvoch rodičov vedie k harmonickej výchove. Samozrejme, existujú situácie, kedy rodičia spolu nedokážu slušne komunikovať, vtedy radíme využiť služby mediátorov a súdu. Opäť platí, kde je vôľa, je aj cesta, a my sa vždy snažíme pomôcť klientovi nájsť tú správnu cestu.  

Klienti, ktorí majú záujem o tieto služby často nevedia, ako získať kontakty a vyhľadať pomoc. Ako vás najčastejšie oslovujú? Vyhľadajú si Vaše služby na internete, alebo je to referencia po známosti? 

Dnes pravdepodobne drvivá väčšina ľudí hľadá informácie, pomoc, služby cez internet. Jednoduché hľadanie detektívnych služieb, či súkromného detektíva vám poskytne viacero možnosti. Potom je už na individuálnom rozhodnutí komu dáte dôveru. Takže rovnakým spôsobom nájdu aj našu detektívnu kanceláriu DETECO. Príležitostne nás oslovujú na základe rady, či referencie od blízkej osoby. V komunikácii s klientom uvádzam to čo je základom našej práce a mottom: „VŽDY NA VAŠEJ STRANE“. Možno aj preto že sa tohto motta absolútne držíme a sme objektívni, veľa ľudí oceňuje našu pomoc. 

Máte aj vy otázky, na ktoré ste sa dodnes báli opýtať? Alebo ste nevedeli, na koho sa obrátiť? Sme tu pre vás. Či už vás trápi nevera, alebo hľadáte kontakty a pomoc, neváhajte a obráťte sa na nás. Radi vám diskrétne a ochotne pomôžeme 

Nové články